Men's 3x4s Saturday - 9 am -3/11/18
Division 1 Section 2 
Opponent  Bowls Papanui
Venue Home

Team 1 Team 2  Team 3
Skip  Rick Day       Paul Newman   Rohan Ware 
Third  Ty Gurr         Tom Tamati     Brian Ware
Second  Alan Wood      Chris Bates   Jim Stenhouse   
Lead Jeff Chisholm  Jack Taylor Ron Todd
Division 4 
Opponent    Cashmere    
Venue Away
Team 1 Team 2  Team 3 
Skip Ernie Clarke  Jim Sinclair  John Dean 
Third John Walcott  Philip Brook      Geoff Cox    
Second Jeremy Downie      Tom Isherwood    Bryan Dodd
Lead Daryl Hancox     Roger Webb  Steve Reriti
       
Men's 2 x 4s Saturday - 9 am - 3/11/18
Division 1
Opponent St Martins
VenueAway
Team 1Team 2
 Skip   Murray Davis      Jim Balfour    
Third  John Harper  Steve Wichman  
Second  Roger PhillipsMike Carmody
Lead    Paul Richardson   Michael Clarke 
   
   
Women's 2x4s Saturday - 1:30 pm - 27/10/18
Division 1
 Opponent  Beckenham
Venue  Away
Team 1 Team 2 
Skip   Adele Greenfield              Jan Shirley       
Third Julie Adams     Nicky Reed
Second     Kim Rowlands        Alison Ramsay
Lead Raelene Peters Amanda Carides
     
     
     
Division 2 
 Opponent  Halswell
Venue Home
Team 1  Team 2  
Skip   Meri Walker        Donelda Scott     
Third Faye Dodd   Rose Murray  
Second    Lillian Wichman       Janice Harper     
Lead    Helen Neumann       Bev Rennell  

Women's Double pairs Tuesday - 6 pm - 23/10/18
Section A 
 Opponent  Halswell
Venue  Away
Team 1 Team 2
Skip  Kim Rowlands     Rose Murray  
Lead  Faye Dodd     Lillian Wichman  
   

   Section B
 Opponent  Halswell 2 
Venue Home
Team 1 Team 2 
Skip  Meri Walker    Janice Harper    
Lead   Helen Neumann     Diane Cross  
   
Men's Double pairs Wednesday - 9 am

Team 1

Team 2

Women's Fives Wednesday - 9 am - 24/10/18
  Division 5
 Opponent     Papanui Club 3    
Venue  Home 
Triples  Pairs 
Skip  Meri Walker     Skip     Rose Murray 
Second  Janice Harper    Lead  Faye Dodd 
Lead  Sue Chapman 
    
Mixed Tens Thursday - 6 pm - 01/11/18
Team 1 Team 2
Opponent   Lincoln      Opponent   Elmwood  
Venue  Home Venue  Away
Singles  R. Ware   Singles  J. Chisholm  
Pairs  B. Ware (s)   Pairs  J. Sinclair (s)  
  D. Scott    L. Wichman
Triples   N. Tamati (s)   Triples  R. Murray (s)  
  J. Walcott    S. Wichman  
  A. Ramsay    T. Mokotipu  
Fours   R. Day (s) Fours  J. Stenhouse (s) 
  J. Harper   M. Walker  
  J. Harper  M. Carmody  
  A. Walmsley  H. Neumann